|
Lähettäjä: klt
Päivämäärä: 17.6.26 19:26:53
Tuollaiselle olisi kannattanut suoraan vastata, että "Hevonen asuu pienellä tallilla erään henkilön kotipihassa, sinne ei ole ylimääräiset henkilöt tervetulleita.
Voit nyt kuitenkin sanoa, että tallinpitäjä haluaa pitää kotipihansa rauhassa, joten vierailu ei onnistu. (Eikä varsinkaan mikään useamman ihmisen paikalle raahaaminen...)
"Ehkä se voisi onnistua, katsotaan nyt" tarkoittaa kaikille autisteille, että "Joo tuu vaan kattoon". Monet nentit ymmärtävät sen "ei kiitos", mutta autisteilla on tapana jäädä roikkumaan menneeseen, kun heille kaikki rutiinin muutokset on vaikeita ja ottavat aivan kaiken kirjaimellisesti. Lisäksi tuo vaikuttaa muutenkin hankalalta tyypiltä, josta varmasti kannattaa ysyä kaukana.
Eikä nyt ole tarkoitus haukkua autisteja. Moni autisti sanoo, että "luulin, että kaveri haluaa nähdä kun sanoi, että voitais mennä kahville joskus, vaikka todellisuudessa se oli vain small talkia".
Olen itsekin autisti, joten tiedän mistä puhun... Mutten sentään ole samanlainen stalkkeri eikä minulla tietääkseni ole mitään stalkkerin mainetta ja kunnioitan muiden yksityisyyttä ehkä jopa liikaakin.
|