Kirjoita uusi viesti  |  Alueen etusivu  |    |  Etsi  Alas ⇓   
  Porin kenttäkilpailut, millaiset oli?

Lähettäjä: . 
Päivämäärä:   15.9.25 07:13:17

Tänää vasta harmikseni huomasin että Porin horseshow järjestettiin sittenkin, olisi hienoa ollut käydä katsomassa maastoesteitä.

Jotenkin huonosti minusta infottu, itse tapahtuman sivuilla oli päivityksiä vain viime vuodesta. Miksi näin?

Millaista oli tänä vuonna? Oliko normaali määrä osallistujia? Ilma ainakin oli ihan kiva eilen, oliko paljon porukkaa?

  Re: Porin kenttäkilpailut, millaiset oli?

Lähettäjä: 0600 
Päivämäärä:   15.9.25 07:53:33

Hienosti oli järjestetty ja osallistujiakin hyvä määrä. Mainostus ehkä vähän heikko, mutta kun ottaa huomioon että kisat järjestettiin talkooporukalla niin eipä kaikkeen voi riittää resurssit.

Olisin ollut kiinnostunut suunnittelusta, toteuttamisesta ja järjestämisestä, mutta ilmeisesti apukäsiä ei tarvittu muuta kun puomien kantoon..?

  Re: Porin kenttäkilpailut, millaiset oli?

Lähettäjä: . 
Päivämäärä:   15.9.25 08:55:56

Talkoolaisia kerättiin vain ns. sisäpiiristä, missään ei ollut julkista kyselyä tai ilmennyt tarvetta apuun. Mielestäni outoa, kun moni olisi varmaan mielellään ollut auttamassa ja samalla päässyt seuraamaan kisoja (jos talkooväen ruokailut ja tauot yms hoidettu paremmin kuin edellisillä kerroilla).

Rataestemestarina sama joka edellisessä horse showssa karkotti talkoolaisia aikalailla, joten siitä ei oltu opittu.

Osallistujia oli kiva määrä ja sää oli hieno vaikka oli luvattu sadetta koko viikonlopuksi.

Rataesteillä pohja oli paikoittain liukas, olisiko voinut siirtää esteitä/rataa vaikka metrillä-parilla sivuun luokkien välissä, ettei kaikki luokat ratsasta tismalleen samoja reittejä ja näin tee pohjasta entistä liukkaampaa?

  Re: Porin kenttäkilpailut, millaiset oli?

Lähettäjä: ... 
Päivämäärä:   15.9.25 09:02:02

Poikkeuksellisesti jätetty 60cm luokka pois, mikä on nykyään kuitenkin ihan normaali ke luokka. Nuorten hevosten suorituskykyarviointi 90cm tasolla, mikä karsi 4 vuotiaat pitkälti pois. Nuorten hevosten luokkaan loppui jälki-ilmoittautuminen 2h ennen luokan alkua, mikä oli outoa. Joukossa useampi nuori joka oli jo tehnyt koko kenttäkisan pohjalle. Aiemmasta isosta ja hienosti järjestetystä tapahtumasta on tulossa surkea pannukakku.

  Re: Porin kenttäkilpailut, millaiset oli?

Lähettäjä: Kilpailija 
Päivämäärä:   15.9.25 10:02:32

Hienot kilpailut ja järjestelyt toimi loistavasti!

   Ylös ⇑   


  
 Vastaa viestiin
 Nimi:       [poista tiedot]
 Sähköpostiosoite:

 Jos annat sähköpostiosoitteesi, se näkyy viestissäsi.

 Otsikko:
   




Hevostalli.net ei vastaa keskusteluryhmissä käytävän keskustelun sisällöstä.