Kirjoita uusi viesti  |  Alueen etusivu  |    |  Etsi  Alas ⇓   
  Ratsastuskoulut ja liikuntaedut

Lähettäjä: Mm 
Päivämäärä:   9.6.25 11:04:15

Onkohan alueellinen ongelma, vai miksei ratsastuskoulut tarjoa käyttöön liikuntaetuja, kuten E-passi ja Smartum? Miltei kaikki alueen muut hevosyrittäjät tarjoaa noita esim yksityisvalmennuksia tarjoavat yrittäjät, mutta ratsastuskoulut eivät.

Saan itse firmalta 500e vuodessa E-passi rahaa ja mieluusti ostaisin tällä ratsastuskoulusta tunteja, mutta koska eivät tätä tarjoa niin tulee käytettyä muualle.

  Re: Ratsastuskoulut ja liikuntaedut

Lähettäjä: . 
Päivämäärä:   9.6.25 11:05:02

Taitaa olla alueellinen ongelma koska täällä alueen noin 10 ratsastuskoulusta kaikki taitaa olla liikuntaetuja vastaan

  Re: Ratsastuskoulut ja liikuntaedut

Lähettäjä: Kisaaja 
Päivämäärä:   9.6.25 11:06:37

Meilläkin saa ridakoulussa käytettyä liikuntaedut

  Re: Ratsastuskoulut ja liikuntaedut

Lähettäjä: VB 
Päivämäärä:   9.6.25 11:39:32

Ainakin täällä pk-seudulla isossa osassa kouluja onnistuu.

  Re: Ratsastuskoulut ja liikuntaedut

Lähettäjä: . 
Päivämäärä:   9.6.25 11:49:50

Meillä päin käy kans.

  Re: Ratsastuskoulut ja liikuntaedut

Lähettäjä: Mm 
Päivämäärä:   9.6.25 11:56:51

Yrittäjä joutuu maksamaan noista liikuntaetujutuista tilittäessään jonkun palvelumaksun ja noilla maksaessa tuntihintaa ei saa muuttaa korkeammaksi, jotta palvelumaksu tulisi "kuitattua". Eli noita käyttävien tunneista jää yritykselle vähemmän rahaa.

Voi miettiä, haluaako juoksuttaa hevosia halvemmalla hinnalla vai antaa vapaata tai ottaa "koko raha" joltain muulta asiakkaalta.

Pienet yritykset varsinkin jäävät nopeasti tappiolle tässä.

  Re: Ratsastuskoulut ja liikuntaedut

Lähettäjä: . 
Päivämäärä:   9.6.25 14:51:24

Mä maksan ratsastuskoulutunnit E-Passilla. Melkein koko kevätkauden saan maksettua ja sit rahat loppuu :’)

   Ylös ⇑   


  
 Vastaa viestiin
 Nimi:       [poista tiedot]
 Sähköpostiosoite:

 Jos annat sähköpostiosoitteesi, se näkyy viestissäsi.

 Otsikko:
   




Hevostalli.net ei vastaa keskusteluryhmissä käytävän keskustelun sisällöstä.