Lähettäjä: Jaa
Päivämäärä: 5.5.25 20:42:11
Älytön ajatus joku kakkapussi. Häntäänkö se muna sidotaan?
Hevosia ei näe juuri koskaan kaupunkialueella asfalttiteitä likaamassa, koirat taas asuvat suurimmaksi osaksi juuri kaupungeissa.
Koiran jätös sekasyöjänä ei myöskään hajoa ja maadu samalla nopeudella kuin hevosen lanta joka on silkkaa heinää ja lannoitetta kasveille.
Siksi ei voi verrata koiraa ja hevosta tässä asiassa.
Jos näkisin poliisihevosten lantaa siivoaisin ne itse pois (johonkin kukkapuskaan) ettei kaupunkilaisten tarvitse järkyttyä.
Tässä asiassa ärsyttää se että näitä lastenvaunutätejä ei ärsytä todellinen saaste ja roska mitä ihmiset kylvävät jopa huumeneuloista lähtien, siitä eivät vaivaudu metelöimään ja vaatimaan paskapussia kaikkien kadulla kulkijoiden kaulaan, sinne voisivat ne tölkit, pullot, tumpit ja roskat laittaa katujen sijaan, yrjöt yrjötä, purkat, nikotiinipussit ja nuuskat sylkeä.
Puhumattakaan liikenteen ilmansaasteista ja öljyläikistä tiellä, niistä on paljon suurempi haitta kaupungeissa joka päivä.
Tämä ongelma on siis samaa sarjaa kuin lehmien pierut jotka yhtäkkiä tuhoavat maapallon mutta kaikki tehtaamme, metsien hakkuut ja kerskakulutus eivät sitä tietenkään tee... Eikä ulkomaisten korvikeruokien rahtaaminen maahan kun ei sitä lihaakaan enää saa tuottaa .
|