Kirjoita uusi viesti  |  Alueen etusivu  |    |  Etsi  Alas ⇓   
  Myyntivälitys, ontuva hevonen

Lähettäjä: BBE 
Päivämäärä:   22.4.25 19:26:07

Uusi hevosten myyntivälitys sivu, webbihevoset. Ei erityisen hyvä startti myydä selkeästi ontuvaa hevosta. Muuten ihan kiinnostava hevosvälityskonsepti, mutta itse jään seuraamaan etäämmältä.

  Re: Myyntivälitys, ontuva hevonen

Lähettäjä: Mama 
Päivämäärä:   22.4.25 19:34:22

Kuulemma pukinkavio aiheuttaa "tahditusta". Myynnissä KENTTÄhevoseksi. :D sellanen. Jos ontuu jo sileällä niin mitä jos ei.

Perusteltiin huonolla kengityksellä, sitten hevonen pitää heti kengittää oikein ja videoida jos kerran sillä ontuminen loppuu. Niin kiire mitään myyntivideoita ei ole ottaa että hevosen terveydellä leikitään.

  Re: Myyntivälitys, ontuva hevonen

Lähettäjä: . 
Päivämäärä:   22.4.25 21:18:09

Miten nämä ottaa hevosen esittely paketista 500€

  Re: Myyntivälitys, ontuva hevonen

Lähettäjä: huihai 
Päivämäärä:   22.4.25 21:30:24

Tuo ontuva kyllä kiinnitti ikävällä tavalla huomiota täälläkin :(

  Re: Myyntivälitys, ontuva hevonen

Lähettäjä: .. 
Päivämäärä:   23.4.25 06:55:05

Tuo ruunikko? Näyttää arkovan vähän jokaista kaviota ja liikkuu todella vaivalloisen ja aran näköisesti, selvästi tekee kipeää tuo ratsastus.

  Re: Myyntivälitys, ontuva hevonen

Lähettäjä: . 
Päivämäärä:   23.4.25 07:06:59

Siis mikä? Google ei löydä haulla "webbihevoset". West Breeding Oy Web-päätteellä kasvattaa ja myy hyväsukuisia ravihevosia.

  Re: Myyntivälitys, ontuva hevonen

Lähettäjä: . 
Päivämäärä:   23.4.25 07:14:16

Facen kautta löytyy. Varmaan niin uusi sivusto että ei ole vielä googlen hakuoptimoitu. On köpötystä tuolla hevosella meno, ei anna myyjästä ammattimaista kuvaa kun noin vaivaista myy. Pukinkavioiset noin muutenkin kannattaa unohtaa kilpakäytöstä, ei ne kestä.

  Re: Myyntivälitys, ontuva hevonen

Lähettäjä: H 
Päivämäärä:   23.4.25 07:15:03

Hyvin löytää.
Webbihevoset piste com

  Re: Myyntivälitys, ontuva hevonen

Lähettäjä: - 
Päivämäärä:   23.4.25 07:17:32

Ihan höpö höpö sivusto. Ei tule koskaan toimimaan, paitsi bulkkitavaralle, joita on jo kaikki sivustot pullollaan.

  Re: Myyntivälitys, ontuva hevonen

Lähettäjä: Goji 
Päivämäärä:   23.4.25 07:22:20

Minulla tuli tuo webbihevosten ontuja somen mainoksena yhtäkkiä feedissä vastaan ja kyllä se negatiivisella tavalla todellakin sieltä silmille pomppasikin. Eli mainos, joka todellakin kääntyi itseään vastaan.

  Re: Myyntivälitys, ontuva hevonen

Lähettäjä: . 
Päivämäärä:   23.4.25 07:27:31

Oliko video jotenkin nopeutettu kun näytti niin oudolta?

  Re: Myyntivälitys, ontuva hevonen

Lähettäjä: 62520 
Päivämäärä:   23.4.25 07:48:53

Katsoin samaa, että ontuu. Ja selvästi. Hulluinta on, että tässä välittäjänä ammattilainen ja heppa-järjestelmän mukaan omistajakin on alan ammattilaisia. Huonon kuvan kyllä antavat.

  Re: Myyntivälitys, ontuva hevonen

Lähettäjä: .... 
Päivämäärä:   23.4.25 08:01:08

"että tässä välittäjänä ammattilainen "

Itseään ammattilaiseksi tituleeraava mutta ei ole ammattilainen.

  Re: Myyntivälitys, ontuva hevonen

Lähettäjä: Katse 
Päivämäärä:   23.4.25 08:23:30

Tuo suokki näytti myös vähän ep:ltä. Olisko kuskin kova käsi syynä molempiin.

  Re: Myyntivälitys, ontuva hevonen

Lähettäjä: p 
Päivämäärä:   23.4.25 08:58:09

Aikamoista kaahausta tuo suokin laukka.

  Re: Myyntivälitys, ontuva hevonen

Lähettäjä: o 
Päivämäärä:   23.4.25 09:43:07

Suokkihan on entinen ravuri. Miten sen laukka voisikaan olla tasapainonen - ei ole paljoa ratsastettu tai osaamaton kuski kaahannut eli opettenut kaahaamista :(

Maastomopoksi käypänen, jos vaan on terve. Liikkuu kyllä vähän köpöttäen

  Re: Myyntivälitys, ontuva hevonen

Lähettäjä: .... 
Päivämäärä:   23.4.25 09:45:54

Miksi maastomopon pitäisi olla terve jos kilpahevosetkaan ei ole täysin terveitä? Sellasta kuin täysin terve hevonen, ei ole olemassa.

  Re: Myyntivälitys, ontuva hevonen

Lähettäjä: Ø 
Päivämäärä:   23.4.25 12:47:54

Täytyy sanoa että tykkään konseptista, mutta toteutus jättää toivomisen varaa. Luodaan mielikuvaa pinkeistä yksisarvisista ja ammattimaisuudesta, mutta ihan ei mene maaliin asti.

Kaksikko siis ajaa myytävän hevosen luokse, yksi ratsastaa ja toinen kuvaa. Toki aloittaessaan ei voi asiakkaitaan valita, mutta edes joku "vastuunvapautuslauseke" että he eivät vastaa hevosten terveydentilasta ja informaation oikeellisuudesta voisi olla hyvä, tai sitten vaan kertoisivat rehellisesti terveystiedot jo ilmoituksessa.

"Ei enää hämärästi kuvattuja kännykkävideoita tai kolmen lauseen myynti-ilmoituksia" ja "Webbihevoset.com tuo hevosesi valokeilaan aidosti, läpinäkyvästi ja tyylillä" julistetaan etusivulla. Pv:n ilmoitus on perustiedot + se kolme lausetta. Kuvat ovat hyvälaatuiset kyllä, mutta rakennekuvassa olisi hyvä nähdä kaikki jalat, jos sellaista kerran osana palvelua myydään. Video jää mielestäni puutteelliseksi sekin. Kaksi hyppyä suoralla linjalla, askellajit matalassa verryttelymuodossa pitkällä sivulla. Ei tämä luo uskoa siihen, että hevonen on HeA/110cm tasoinen. Vai onko tämä vain "preview" video ja informatiivisemman saa kun ottaa yhteyttä? Suokillekin ilmoitetaan rataestetaso, 70cm, mutta videon perusteella en hyppäisi kuin ravista ristikkoa eikä muutaman lauseen tekstissä puhuta hypyistä sanaakaan. Mainitaan nyt vielä kintereisiin asti kierretyt pintelit. Mieluummin näkisin hevosen "paljain jaloin".

  Re: Myyntivälitys, ontuva hevonen

Lähettäjä: * 
Päivämäärä:   23.4.25 13:00:29

Suokki on ihan asiallisen oloinen aihio harrastepuksuksi, mutta ruunikko pv kyllä ontuu suunnilleen jokaista jalkaa eikä varmasti ole edes mikään "pikkuvikainen", vaan kyllä noin huonosti liikkuvalla on jotain isomminkin rikki :(

  Re: Myyntivälitys, ontuva hevonen

Lähettäjä: . 
Päivämäärä:   23.4.25 13:22:14

Suokki on sympaattisen oloinen. Toisesta näin videon, mutta en lukenut esittelyä. Tosiaanko myydään helppo a-tasoisena? Videon perusteella korkeintaan helppo b, jos sitäkään

  Re: Myyntivälitys, ontuva hevonen

Lähettäjä: . 
Päivämäärä:   23.4.25 14:13:58

Kai ihmiset sitten on niin avuttomia, että pitää maksaa 500 jollekkin sitä varten että saa selkään jonkun kuskin ja jonkun ottamaan videoita.

  Re: Myyntivälitys, ontuva hevonen

Lähettäjä: 62520 
Päivämäärä:   23.4.25 14:24:11

"Lähettäjä: ....
Päivämäärä: 23.4.25 08:01:08

"että tässä välittäjänä ammattilainen "

Itseään ammattilaiseksi tituleeraava mutta ei ole ammattilainen."

Ammattilainen = ammatinharjoittaja, alalla työskentelevä, duunari, työntekijä jne.

  Re: Myyntivälitys, ontuva hevonen

Lähettäjä: hilu 
Päivämäärä:   23.4.25 14:32:19

Ite katoin samaa et videot lyhyitä pätkiä suoralta. Toisesta kaks hyppyä ja toisesta 4 askelta laukkaa per suunta.. pikkuisen pidemmät videot yhtäjaksoisesti molemmista suunnista kaikista askellajeista ja jos temppuja osaa nii joku väistö ois kiva nähä. Esteiltä rata ilman videon pilkkomista.

  Re: Myyntivälitys, ontuva hevonen

Lähettäjä: p 
Päivämäärä:   23.4.25 15:10:02

o, no totta. Luin vasta jälkeenpäin ilmoituksen tekstin, ja hyvin rehellisenoloisesti oli siinä hevosta kuvattu.

  Re: Myyntivälitys, ontuva hevonen

Lähettäjä: . 
Päivämäärä:   23.4.25 15:24:31

Vaikuttaa enemmän somevideoilta kuin myyntivideoilta

  Re: Myyntivälitys, ontuva hevonen

Lähettäjä: M 
Päivämäärä:   23.4.25 15:25:59

Tämän alustan kohderyhmä taitaa olla tiktok- ja instagramin reels-käyttäjät, eli keskittymiskyvyttömät oravat joiden aivokapasiteetti ei riitä käsittelemään videota jossa kuvakulma tai askellaji vaihtuu harvemmin kuin kolmen sekunnin välein.

  Re: Myyntivälitys, ontuva hevonen

Lähettäjä: 323 
Päivämäärä:   23.4.25 15:27:22

Siis mitä ihmettä "ei vain kolmen lauseen esittelyjä" ja NIMENOMAAN vain kolmen lauseen esittelyt :DD Siis onnettoman surkeat esittelyt, jotka on satakertaa huonommat kuin missään kuvallisessa ilmoituksessa tällä hetkellä täällä.

Miten kehtaa luvata hyviä laajoja myynti imoituksia ja julkistaa noin suppeat parin sanan sepitykset.

  Re: Myyntivälitys, ontuva hevonen

Lähettäjä: . 
Päivämäärä:   23.4.25 17:32:54

Toi on se minkä verran tietoa saa kun käy vähän ratsastamassa kerran.

Vähän hymyilytti tuo "ei enää hämäriä kännykkävideoita" ja sitten suokin videolla laukka on ihan pimeydessä kuvattu.

Kiva ajatus, ehkä toteutus lähtee sujumaan ajan kanssa.

  Re: Myyntivälitys, ontuva hevonen

Lähettäjä: myyjä 
Päivämäärä:   23.4.25 17:43:51

Erittäin surkeat videot.

  Re: Myyntivälitys, ontuva hevonen

Lähettäjä: Hohhoijaa 
Päivämäärä:   23.4.25 18:18:27

Kyllä on kaikki pielessä. Ei juuri minkäänlaisia esittelyitä tekstein, kuten edellä mainittiin niin surkeat videot ja jopa yhteydenotto tehty mahdollisimman hankalaksi, ei omistajan yhteystietoja ollenkaan?! Itse en edes vaivautuisi ottamaan yhteyttä kun ei ilmoituksesta tule edes suoraan ilmi kuka hevosta myy. Jos tämän on tarkoitus helpottaa ostoa niin eipä kyllä helpota kun omistajan tiedot joutuu kaivaa heppajärjestelmästä. Ota yhteyttä kohdassa täytys kirjottaa oma nimi, sähköposti ja viesti, mutta ei kiinnosta kyllä yhtään alkaa myyjän kirjekaveriksi sähköpostilla, haluan soittaa. En siis rehellisesti löydä mitään hyvää tästä palvelusta ostajan enkä myyjän puolelta, enkä todella usko että tämä tulee menestymään. Ainiin, ja nuo rakennekuvat.. voisi hevosen esittäjä vähän kerrata että millaista asentoa rakennekuviin haetaan. Ja jos kerta ollaan niin läpinäkyviä niin tosiaan voisi kertoa miksi hevonen on ep, ja ei, pukinkavio ei nyt kelpaa vastauksena koska hevonen ei todella ole pukinkavioinen, sen näkee sokeakin jo heti ensisilmäyksellä.

  Re: Myyntivälitys, ontuva hevonen

Lähettäjä: . 
Päivämäärä:   23.4.25 18:45:18

Näköjään valkoisilla pinteleillä ja satulahuovalla on tässä projektissa se kantava voima. Kumpikaan video ei esittänyt mitään positiivista.

  Re: Myyntivälitys, ontuva hevonen

Lähettäjä: Muhvi 
Päivämäärä:   23.4.25 19:46:40

Todella lyhyet videot. Muutama sekunti suoralla uralla ravia verryttelymuodossa tuolla ruunikolla - miksei kunnon videota HeA:n liikkeiden suorittamisesta, jos kerran ne osaa? Suokin kohdalla toki ehti nähdä, että laukassa lähes lähtee käsistä, mutta video on katkaistu äkkiä ettei vaan ehdi nähdä pidempää pätkää siitä kauheasta laukasta.

Mainospuheet kunnon videoista ja todellisuus eivät kyllä kohtaa.

  Re: Myyntivälitys, ontuva hevonen

Lähettäjä: fb 
Päivämäärä:   23.4.25 20:04:11

"Intohimolla rakennettu uusi alusta on julkaistu ja ensimmäiset hevoset ovat jo esillä lyhyinä, laadukkaina videoesittelyinä."

  Re: Myyntivälitys, ontuva hevonen

Lähettäjä: Heh 
Päivämäärä:   23.4.25 20:37:55

Oikolukua kaipaisi sivusto. Tekijät Huom tarkistakaa teksti ennen julkaisua.

  Re: Myyntivälitys, ontuva hevonen

Lähettäjä: - 
Päivämäärä:   23.4.25 22:25:32

Missä ne laadukkaatt videot on? Lyhyitä ne kyllä on, ilman laatua.

  Re: Myyntivälitys, ontuva hevonen

Lähettäjä: . 
Päivämäärä:   23.4.25 23:19:41

Onhan niissä valkoiset pintelit ja letitetyt hevoset. Koitetaan sillä tehdä sellaista "ulkomaan tunnelmaa".

  Re: Myyntivälitys, ontuva hevonen

Lähettäjä: flame 
Päivämäärä:   23.4.25 23:57:57

Lähettäjä: Hohhoijaa
Päivämäärä: 23.4.25 18:18:27

Kyllä on kaikki pielessä. Ei juuri minkäänlaisia esittelyitä tekstein, kuten edellä mainittiin niin surkeat videot ja jopa yhteydenotto tehty mahdollisimman hankalaksi, ei omistajan yhteystietoja ollenkaan?! Itse en edes vaivautuisi ottamaan yhteyttä kun ei ilmoituksesta tule edes suoraan ilmi kuka hevosta myy. Jos tämän on tarkoitus helpottaa ostoa niin eipä kyllä helpota kun omistajan tiedot joutuu kaivaa heppajärjestelmästä. Ota yhteyttä kohdassa täytys kirjottaa oma nimi, sähköposti ja viesti, mutta ei kiinnosta kyllä yhtään alkaa myyjän kirjekaveriksi sähköpostilla, haluan soittaa. En siis rehellisesti löydä mitään hyvää tästä palvelusta ostajan enkä myyjän puolelta, enkä todella usko että tämä tulee menestymään. Ainiin, ja nuo rakennekuvat.. voisi hevosen esittäjä vähän kerrata että millaista asentoa rakennekuviin haetaan. Ja jos kerta ollaan niin läpinäkyviä niin tosiaan voisi kertoa miksi hevonen on ep, ja ei, pukinkavio ei nyt kelpaa vastauksena koska hevonen ei todella ole pukinkavioinen, sen näkee sokeakin jo heti ensisilmäyksellä.

Tiivistit jo tuossa oikeastaan minunkin ajatukseni, mitä olin tulossa kirjoittamaan, ehkä vain hieman noh suoremmin sanoin mitä itse olisin uskaltanut kirjoittaa.

  Re: Myyntivälitys, ontuva hevonen

Lähettäjä: kk 
Päivämäärä:   24.4.25 00:21:29

siis miten voi ihan jokasesta asiasta valitta? joo ontuvaa hevosta myydääm- ei ok, mutta kyllä tossa on kova idea ja voisin uskoa että tuontyylisillä videoilla saa jo ostajat kiinnostumaan tarpeeksi ottamaan yhteyttä tai tutkimaan lisää sitä hevosta joka nyt kiinnostaa. Kömpelö aloitus mutta varmasti näin alkuun ei kaikkea voi tehdä täydellisesti ja matkan varrella he oppivat ja saavat kokemusta miten kannattais tehä paremmin. Kivempaa tollanen kun joku fb ryhmä missä sekasin kaikkea

  Re: Myyntivälitys, ontuva hevonen

Lähettäjä: - 
Päivämäärä:   24.4.25 09:11:21

Kyllä se faceryhmä on kivempi. Sieltä saa myyjän heti kiinni ja roppakaupalla lisää materiaalia samantien, niin halutessaan.

  Re: Myyntivälitys, ontuva hevonen

Lähettäjä: -_ 
Päivämäärä:   24.4.25 10:52:16

Minulla tuli tästä webbihevoshommasta mieleen wanha suomalainen sanonta, p*skaa ei saa muutettua kullaksi...

Ontuvat ja huonosti koulututetut, keskeneräiset hevoset ei muutu laaturatsuiksi sillä, että niille kääritään valkoiset pintelit ja ne rullataan nippuun muutaman sekunnin videoille.

  Re: Myyntivälitys, ontuva hevonen

Lähettäjä: ::::::::: 
Päivämäärä:   24.4.25 11:05:01

"Täytyy sanoa että tykkään konseptista, mutta toteutus jättää toivomisen varaa. Luodaan mielikuvaa pinkeistä yksisarvisista ja ammattimaisuudesta, mutta ihan ei mene maaliin asti"

Pisti sama silmään. Heti ensimmäisenä on banneri, jossa ollaan hevosen kanssa liehumekossa ja päällä lukee, miten palvelu yhdistää "uudella tavalla, ammattimaisesti!". Kyllä itsellä ammattilaisuudesta tulee ennemmin tulee mieleen paskaiset haalarit kuin liehuva iltapuku....

Idea varmaan ihan kiva mutta ruunikon liikkumisen katsominen teki kyllä pahaa, joten kovin vahvaa starttia ei tämä ainakaan omassa mielessäni saanut...

  Re: Myyntivälitys, ontuva hevonen

Lähettäjä: Ä 
Päivämäärä:   24.4.25 11:08:07

Minäkin ihmettelin mekkoa. Kuva olisi ihan ok, jos mainostetaan hevosvalokuvauspalveluita. Mutta kun on kyse myyntivälityksestä, jää todella epäselväksi, miksi hevosen kanssa ollaan iltapuvussa.

Sitten vielä todella lyhyet videot, joissa näkyy ihan pikkuisen suoralla menemistä, vaikka mainostetaan laadukkaita videoita.

  Re: Myyntivälitys, ontuva hevonen

Lähettäjä: Luv 
Päivämäärä:   24.4.25 18:55:03

Ketju tiivistää kyllä ajatukseni koko kuviosta hyvin. Ammattimaisesta hevosmyynnistä tulee enemmän mieleen vähintään 3min pitkä video, missä näkee luvatun osaamistason. Ruunikon kohdalla helppo a temppuja, ja mielellään kokonainen rata kisoista/treeneistä sillä 110 tasolla. Ja jos tämä palvelu tosissaan maksaisi sen 500€/hevonen niin sillä rahalla kuvittelis sitten liikuttavan sen hevosen paikkaan jonne mahdollista rakentaa rata, tai esimerkiksi näyttää että se hevonen ylittää niitä maastoesteitä kerta kenttään voisi sopia.

Ideana ihan kiva, ja toivottavasti palvelu kehittyy tähän suuntaan, koska tällä välittäjällä on kuitenkin se yleisö josta moni myyjä voisi maksaa. Ehkä itse ennemmin käyttäisin aiemmin kuvattuja videoita/kuvia ja jakaisin niitä sillä suositulla somealustalla maksua vastaan. Kuin että kuvattaisiin kämäinen video jolle hevoselle kääritty valkoset pintelit ja polle letitetty, mutta mistä ei kuitenkaan selviä hevosen taso.

  Re: Myyntivälitys, ontuva hevonen

Lähettäjä: . 
Päivämäärä:   24.4.25 22:13:32

Toisaalta yleisö koostuu noin 10-15-vuotiasta, joten en kyllä maksaisi välttämättä noin paljon tuollaisesta sisällöstä, jos kohdeyleisö on lapset eikä potentiaaliset ostajat

  Re: Myyntivälitys, ontuva hevonen

Lähettäjä: xxx 
Päivämäärä:   25.4.25 19:04:41

Tsekkasin videot. En ole mikään alan ammattilainen mutta nuo videot ei rulla ainakaan mun puhelimessa ok. Ne lagaa jotenkin joten kuva on "katkonaista". Lisäksi näyttää ihan kuin olisi otettu laitteistolla joka seuraa kohdetta automaattisesti joten välillä pysähtyy, menee enemmän eteenpäin ja katseen on vaikea seurata sitä.

  Re: Myyntivälitys, ontuva hevonen

Lähettäjä: Dd 
Päivämäärä:   25.4.25 19:46:29

suurin ongelma on tekstit, kaikki perusinfot hevosesta ja esim. päivittäisestä olemisesta puuttuu. ns vikalista, ruokinta, tarhaus olisi hyvä tietää.

kuvat ok, mutta framerate ei riitä eli video tökkii eikä liike näy. jos nämä ovat vaan esimaku-videot...? muuten pidempiä yhtenäisiä pätkiä, siirtymiä jne mukaan

  Re: Myyntivälitys, ontuva hevonen

Lähettäjä: Katta 
Päivämäärä:   25.4.25 20:28:26

Paskasta saa kiillottamalla kiiltävää paskaa; sanoi eräs Nelosen Farmissa kilpaileva.

  Re: Myyntivälitys, ontuva hevonen

Lähettäjä: After 
Päivämäärä:   28.4.25 10:59:37

Osuvasti sanottu Katta

  Re: Myyntivälitys, ontuva hevonen

Lähettäjä: Kl 
Päivämäärä:   28.4.25 15:20:22

Voi apua. Ontuva hevonen kenttään ja ravurilla jonka laukka vyöryy täysin etupainoisena pitäisi hypätä 70cm? Ei nyt kyllä ammattilaisuus loista tässä…

  Re: Myyntivälitys, ontuva hevonen

Lähettäjä: qq 
Päivämäärä:   28.4.25 15:24:29

Nyt olis kyllä myyntivälityksenkin kannattanut vähän katsoa kenen pihanperältä käy kuvaamassa ekat myyntihevosensa... Eiköhän omistaja oo tässä ajatellut että kun hunoille hevosille antaa kiiltokuva-myynti ilmoituksen pinteleineen, voisi saada niistä enemmän kuin arvonsa onkaan.

  Re: Myyntivälitys, ontuva hevonen

Lähettäjä: Tirli 
Päivämäärä:   28.4.25 15:30:18

Mä ostin tuollaisen ex-ravurin vähän vähemmän ratsastettuna, valmiiksi ruunattuna ja vähän enemmän ylämäkeen kulkevana 4500 € halvemmalla. Pikkuisen on nyt ton ikäiselle ja tasoiselle orhille kova hintalappu.

  Re: Myyntivälitys, ontuva hevonen

Lähettäjä: . 
Päivämäärä:   28.4.25 17:31:08

Ei kyllä vakuuta että tuolla suokilla hypättäis 70cm rataa kun laukka on tuollaista kaahotusta :D tai videon olisin ainakin halunnut nähdä

Mutta musta kiva idea että myyntihevosista laadukkaat kuvat ja videot, niitä kun ei aina tosiaankaan oo saatavilla. Toteutus vielä vähän ontuu.

  Re: Myyntivälitys, ontuva hevonen

Lähettäjä: Hmm 
Päivämäärä:   29.4.25 19:20:50

Kyllähän tuo lightwish myös ontuu vej....

  Re: Myyntivälitys, ontuva hevonen

Lähettäjä: BBD 
Päivämäärä:   30.4.25 07:51:42

Just siitä Lightwish hevosesta tais olla kysekin jos muistan nimen oikein, vai onko näitä ontuvia jo kaksi?

  Re: Myyntivälitys, ontuva hevonen

Lähettäjä: baba 
Päivämäärä:   4.5.25 07:54:16

"Nettisivumme ovat olleet auki vasta kymmenen päivää, mutta meno on ollut heti alusta lähtien huimaa – kävijämäärät ja kiinnostus ovat nousseet nopeammin kuin osattiin unelmoida"

Tottakai on iso kävijämäärä, kun kaikki kävit katsomassa niitä ontuvia hevosia :D

  Re: Myyntivälitys, ontuva hevonen

Lähettäjä: K 
Päivämäärä:   4.5.25 10:15:27

”AMMATTIMASTA ESITTELYÄ HEVOSELLESI”

:D

  Re: Myyntivälitys, ontuva hevonen

Lähettäjä: , 
Päivämäärä:   4.5.25 10:35:07

Valivalivalivalivalivalivali. Ettekö muuta osaa kuin valittaa te negatiivisuuden ilmentymät. Tehkää itse paremmin sen sijaan että nimimerkin takaa haukutte porukalla. Kateelliset luuserit.

   Ylös ⇑   


  
 Vastaa viestiin
 Nimi:       [poista tiedot]
 Sähköpostiosoite:

 Jos annat sähköpostiosoitteesi, se näkyy viestissäsi.

 Otsikko:
   




Hevostalli.net ei vastaa keskusteluryhmissä käytävän keskustelun sisällöstä.