Kirjoita uusi viesti  |  Alueen etusivu  |    |  Etsi  Alas ⇓   
  Rosetti lopettanut oitmintansa?

Lähettäjä: H 
Päivämäärä:   13.3.25 17:36:10

Hei, tietääkö joku onko Rosetti https://www.rosetti.net/ lopettanut toimintansa, kun eivät vastaa yhteydenottohin?

  Re: Rosetti lopettanut oitmintansa?

Lähettäjä: kk 
Päivämäärä:   13.3.25 17:51:21

En tiedä Rosetista, mutta suosittelen kyllä RuusukeDesignia. Sen kanssa asioinut sekä yksityishenkilönä että rotuyhdistyksen edustajana ja aina on ollut nopeaa ja sujuvaa palvelua.

  Re: Rosetti lopettanut oitmintansa?

Lähettäjä: täti 
Päivämäärä:   13.3.25 19:08:32

Laitoitko lomakkeella viestin? Mulle joskus sanoivat ettei lomake toimi… (miksi ei poistettu sivuilta?)

Viimeksi kun tilasin, odoteltiin ruusukkeita tosi pitkään. Sitten kun ne tuli, tuli lasku postissa eräpäivällä HETI. Hiukan yllätyin ja luulin että olin missannut alkuperäisen kirjeen laskusta. Aiemmin kun tullut lasku eräpäivällä n. viikon päähän. En ollut missannut. Vaan kiireellä haluttiin maksu. Yrityshän saa pyytää maksun tosiaan heti, siinä ei vikaa, mutta tuntui tympeälle että ensin heiltä tuli ruusukkeet myöhässä (tilasin 3kk ennen kisoja) ja sitten maksu kiireellä. Sivuilla kuitenkin itse sanovat että 3-4vk toimitus ja aiemmin vuosikausia ruusukkeet tulivat kun oli luvattu.

En ole enää Rosetilta tilannut. JD-tuotteelta tilattu nykyisin.

  Re: Rosetti lopettanut oitmintansa?

Lähettäjä: H 
Päivämäärä:   13.3.25 19:22:27

Me ollaan aina tilattu Rosetilta vuosikymmenen ajan ja kaikki on toiminut tähän asti hienosti. Mutta nyt olen lähettänyt pari mailia, yhteydenottolomakkeen ja wa- kautta. Eikä mitään vastausta mistään.

Muuten voisi ottaa muualtakin, mutta Rosetin ruusukkeet on hienot ja heillä on meidän logo. Toisessa fimassa oman logon paino on taas sen 50e, plus kalliimmat ruusukkeet.

  Re: Rosetti lopettanut oitmintansa?

Lähettäjä: Heti 
Päivämäärä:   13.3.25 20:55:03

Eikös maksuehto "heti" tarkoita 7 päivän maksuaikaa?

  Re: Rosetti lopettanut oitmintansa?

Lähettäjä: Q 
Päivämäärä:   13.3.25 21:59:43

Kyllä heti on heti ja 7 pv 7 pv.

  Re: Rosetti lopettanut oitmintansa?

Lähettäjä: ... 
Päivämäärä:   13.3.25 22:03:02

Tilasin Rosetilta n kk sitten soittamalla. Nopeasti toimittivat.

  Re: Rosetti lopettanut oitmintansa?

Lähettäjä: * 
Päivämäärä:   14.3.25 12:24:17

Ennen joulua tilasin lomakkeella eikä ikinä vastattu. Ruusuke design toimitti nopeasti.

   Ylös ⇑   


  
 Vastaa viestiin
 Nimi:       [poista tiedot]
 Sähköpostiosoite:

 Jos annat sähköpostiosoitteesi, se näkyy viestissäsi.

 Otsikko:
   




Hevostalli.net ei vastaa keskusteluryhmissä käytävän keskustelun sisällöstä.