Kirjoita uusi viesti  |  Alueen etusivu  |    |  Etsi  Alas ⇓   
  Lemieux kudos ??

Lähettäjä: Loimi ongelma 
Päivämäärä:   4.3.25 19:01:51

Lemieux kudos ja arika loimista kokemusta?? Koko?? Jos hw 7'0 hyvä niin tilaanko 155 vai 165cm? Onko hyviä loimia? Ei paina tonnia ? Ei hankaa? Kuivuu nopeasti?

  Re: Lemieux kudos ??

Lähettäjä: . 
Päivämäärä:   4.3.25 20:49:00

Meillä oli arikan talliloimi ja ensimmäisellä käytöllä oli mahavyön ompeleet pettänyt ja irronnut. Reklamaatio tulille ja uusi tilalle. Uudessa meni muutama viikko ja sama ongelma.
Meillä myös arikan kuivatusloimia useampikin kappale ja näitä en vaihtaisi pois mistään hinnasta että tuntuu olevan paljon eroja laadussa. Ja meillä ollut molemmissa loimussa koot samoja kuin hw

  Re: Lemieux kudos ??

Lähettäjä: ... 
Päivämäärä:   4.3.25 20:55:22

Meillä 100g ja 200g ulkoloimi, ollaan tyytyväisiä. Iso pv, Wahlstenin talliloimi ja nämä 165

  Re: Lemieux kudos ??

Lähettäjä: . 
Päivämäärä:   4.3.25 21:15:41

Kudokset aivan loistavia, Arikoista ei kokemusta. Jos 7'0 on hyvä niin osta 7'0 niissäki.

  Re: Lemieux kudos ??

Lähettäjä: Ukulele 
Päivämäärä:   4.3.25 22:16:28

Kudos on hyvä loimi mutta painaa kuin synti! Huomattavasti painavampi kuin weatherbeeta, joka taas on huomattavasti painavampi kuin horseware. Kuivuu kyllä nopeasti ja on vahvapintainen, mutta jos ylöspäin joutuu nostelemaan esim kuivumaan, niin olkapäissä tuntuu. Käytössä 50 g Kudos.

   Ylös ⇑   


  
 Vastaa viestiin
 Nimi:       [poista tiedot]
 Sähköpostiosoite:

 Jos annat sähköpostiosoitteesi, se näkyy viestissäsi.

 Otsikko:
   




Hevostalli.net ei vastaa keskusteluryhmissä käytävän keskustelun sisällöstä.