Kirjoita uusi viesti  |  Alueen etusivu  |    |  Etsi  Alas ⇓   
  Valkoisen ponin somettaja

Lähettäjä: hmm 
Päivämäärä:   28.2.25 16:43:06

Ig somettaja jolla valkoinen virolainen poni. Miten tuo käsi vispaa niin älyttömästi? Ravissa varsinkin vatkaa edes-takaisin. Kiltti poni kyllä, yllättävän tasaiselta näyttää suustaan tuosta kädestä huolimatta.

  Re: Valkoisen ponin somettaja

Lähettäjä: A 
Päivämäärä:   28.2.25 16:50:13

Onko pakko riipiä toisten ratsastusta netissä? Hanki oma harrastus

  Re: Valkoisen ponin somettaja

Lähettäjä: Sunika 
Päivämäärä:   28.2.25 18:09:28

Kysy suoraan ihmiseltä, jos noin kiinnostaa.

Tämäkin on muuten kiusaamista. Olet kiusaaja.

  Re: Valkoisen ponin somettaja

Lähettäjä: . 
Päivämäärä:   28.2.25 18:20:09

Ei pidä tunkea itseään someen jos ei kestä arvostelua.

  Re: Valkoisen ponin somettaja

Lähettäjä: h. 
Päivämäärä:   28.2.25 18:23:22

No kyllä on kuule ihan jokaisella oikeus olla somessa ilman että kiusataan!

  Re: Valkoisen ponin somettaja

Lähettäjä: wf 
Päivämäärä:   28.2.25 18:28:30

"Ei pidä tunkea itseään someen jos ei kestä arvostelua."

Mitä @!#$ä just luin...

  Re: Valkoisen ponin somettaja

Lähettäjä: . 
Päivämäärä:   28.2.25 18:29:26

^^ Kyllä kai mutta itselle ei tulisi mieleenkään laittaa omaa elämää ja/ tai ratsastelua koko maailman töllisteltäväksi.

  Re: Valkoisen ponin somettaja

Lähettäjä: . 
Päivämäärä:   28.2.25 18:32:50

Niin, koska aina on ht ja riski joutua ruodittavaksi. Viimeksi käsiteltiin kaktun käsiä.

  Re: Valkoisen ponin somettaja

Lähettäjä: No 
Päivämäärä:   28.2.25 18:42:05

Kenen somettajan kädet ei vispaisi? Kukaan heistä ei osaa oikeasti ratsastaa!

  Re: Valkoisen ponin somettaja

Lähettäjä: öö 
Päivämäärä:   28.2.25 18:56:41

"Kenen somettajan kädet ei vispaisi? Kukaan heistä ei osaa oikeasti ratsastaa!"

Se Dufourki vaan vispaa ja somettaa. ihme että pärjää.

  Re: Valkoisen ponin somettaja

Lähettäjä: Leipäkone 
Päivämäärä:   28.2.25 19:15:00

No on tosi hienoa, jos Teidän kädet tai jalat ei vispaa tai ratsastuksessanne ei muuten ole mitään kehitettävää. Onnea! Olette varmasti ylpeitä siitä. Mutta myös valkoisen ponin omistaja yrittää kehittyä yhtä hyväksi kuin Te Ylhäisyydet. Hän harjoittelee tosi sitoutuneesti ponin kanssa ja käy valmennuksissa. Omistaja hoitaa ponia erittäin tunnollisesti. Toivottavasti hän ja me muutkin kuolevaiset joskus voimme saavuttaa saman tason Teidän Ylhäisyyksien kanssa. Siihen asti olemme vain mokomia vispiläkäsiä vikoinemme. Hyi meitä.

  Re: Valkoisen ponin somettaja

Lähettäjä: . 
Päivämäärä:   28.2.25 20:12:13

Eihän kukaan ole omista käsistään mitään sanonut vaan somettajien. Saa mielipiteitä olla vaikkei olisikaan paremmat kädet. Ja julkisesti itseään esitteleviä on ihan luonnollista arvioida. Ei somettajat julkaise sisältöä vain itsensä katsottavaksi, siihen riittäisi videon tallentaminen omaan laitteeseen. He haluavat jakaa itseään ja asioitaan, se aiheuttaa keskustelua ja keskustelussa kaikki eivät ole samaa mieltä. Eikä tarvitsekaan olla.

  Re: Valkoisen ponin somettaja

Lähettäjä: // 
Päivämäärä:   28.2.25 20:42:46

Tytöllä on nivelrikko kädessä. Antakaa nyt herranjumala ihmisten harrastaa ja harjoitella. Luuletko ettei tyttö itse näe videolta että käsi vispaa. Ihan varmasti harjoittelee jotta saisi kädet hiljaisemmaksi.

  Re: Valkoisen ponin somettaja

Lähettäjä: … 
Päivämäärä:   28.2.25 20:56:26

Hyi aloittaja, häpeä. Siistiä ratsastusta ja tekee parhaansa jatkuvasti valmentautuen. Meillä kaikilla on omat virheemme ja varmasti kaikki ne itsekin tiedostaa.

  Re: Valkoisen ponin somettaja

Lähettäjä: - 
Päivämäärä:   28.2.25 20:58:02

"^^ Kyllä kai mutta itselle ei tulisi mieleenkään laittaa omaa elämää ja/ tai ratsastelua koko maailman töllisteltäväksi."
Eipä sun huoraamiset ketään kiinnostaisikaan.

  Re: Valkoisen ponin somettaja

Lähettäjä: Kikko 
Päivämäärä:   28.2.25 21:01:10

Diego?

  Re: Valkoisen ponin somettaja

Lähettäjä: - 
Päivämäärä:   28.2.25 21:08:50

tyttö? Nainen.

  Re: Valkoisen ponin somettaja

Lähettäjä: Leipäkone 
Päivämäärä:   28.2.25 21:39:24

.: Niin, mitä siis tällä keskustelulla haetaan takaa? Miten siitä asiasta, jos jonkun kädet vispaa, voidaan keskustella ja olla samaa tai eri mieltä? Onko keskustelun tarkoitus pohdiskella yhdessä porukalla, vispaavatko ne kädet vaiko eivät? Onko se mielipideasia? Miten kehityt ihmisenä siitä mielipiteestä ja muiden mielipiteen kuulemisesta? Vai onko keskustelun tarkoitus ehkä taivastella jotain asiaa ja lytätä toista porukalla? Veikkaan jälkimmäistä. Muutenhan voitaisiin keskustella vain yleisellä tasolla ratsastajien käsien vispaamisesta eikä sitä tarvitsisi henkilöittää kehenkään.

Se, että joku tekee jotain niin sanotusti julkisesti, ei tee ilkeästä toiminnasta mitenkään hyväksyttävää. Ilkeää toimintaa on muun muassa toisille ivaileminen. Vai eikö sinusta ole koskaan puhuttu mitään pahaa ja sinun toimintaasi arvosteltu? Eikö se ole tuntunut kurjalta? Miksi haluat tehdä niin muille?

   Ylös ⇑   


  
 Vastaa viestiin
 Nimi:       [poista tiedot]
 Sähköpostiosoite:

 Jos annat sähköpostiosoitteesi, se näkyy viestissäsi.

 Otsikko:
   




Hevostalli.net ei vastaa keskusteluryhmissä käytävän keskustelun sisällöstä.