|
Lähettäjä: Daniela
Päivämäärä: 22.12.09 22:13:41
Ensinnäkin ostoslistalla olisi puoliveritamma. Joku saksalainen rotu (hannover, trakehner) esimerkiksi miellyttäisi, mutta muidenkin maiden lapsukaisia saa näytellä. Toki myös hieman vanhempia hevosia saa tarjota (<-10). Ainoina kriteereinä, että hevosella olisi edes lyhyt suku. Tulevaisuudessa olisi tarkoitus kilpailla koulussa tai esteillä (miksei kentässä) riippuen suvusta. Kuvat on jo!
Toisena ostoslistalla olisi suokkiori, juoksija tämmöinen. Itsellä ei minkään moista kokemusta v-ravureista, mutta kiinnostusta kyllä! Hakusessa siis olisi hevonen, jonka kanssa tutustuttaisiin hieman ravimaailmaan ja toivottavasti kasvattajalta löytyisi halua neuvoa minua askarruttavissa asioissa. Toivon kuitenkin ettei kasvattaja vaadi mitään jättikisalistoja, tulisi etupäässä turinointiin. Tästä syystä suvun ei tarvitse olla kummoinen, kunhan edes lyhyt suku löytyisi. Tulevaisuudessa opeteltaisiin yhdessä ravimaailman saloihin. Kuvat on jo!
Kisanäyttöjä ei ole, koska ennen pyörin ainoastaan hoitajana ja palasin juuri omien hepojen kanssa vrl tauon kohdille. Sivunäytöiksi kuitenkin toivottavasti kelpaavat nämä (samalla tekstinäytöt): 1. 2. 3.
|