Lähettäjä: Heppahöperö
Päivämäärä: 26.3.18 11:45:39
1. ponilähtö klo 11:30 A-Ponit tasoitusajo 1140 m p. 2.40.0 + 20 m/ 3,0 s P. 100 e. (100-50-30-20-10-10)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Tepsutti / Alina Myllymäki 1140: 1 2.45,7ake 2.43,3ly 1 566 €
2 Vappu Gilda 1399 SH / Ida Haaranen 1160: 1 2.41,8aly 2.39,2ly 1 338 €
3 Mariline's Dolomite / Laura Sipilä 1160: 2 2.48,1aly 2.37,5ly 960 €
4 Golda Meaning / Mea Kerkelä 1180: 1 2.49,4aly 2.34,8ly 2 158 €
5 Smedens Jon Bon Jowi / Iida Lind 1180: 2 2.38,6aly 2.34,8ke 1 489 €
6 Roadrunner / Bea-Noora Kyynäräinen 1220: 1 2.32,7ake 2.28,6ly 2 721 €
7 Jokimäen Mindy / Nina Hänninen 1240: 1 2.27,3ake 2.26,5ly 2 917 €
8 Granat / Aada Salo 1260: 1 2.26,8aly 2.22,1ke 4 197 €
2. ponilähtö klo 11:45 B-Ponit ryhmäajo 1640 m 2.20.0 ja hit.P. 100 e. (100-50-30-20-10-10)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Korpral Winner / Ida Haaranen 1640: 1 2.29,8ake 2.31,7ke 230 €
2 Korpral Weapon / Heidi Vuori 1640: 2 2.52,7ke 0 €
3 Golden Eagle / Roosa Lindholm 1640: 3 2.39,8ake 2.44,3ke 80 €
4 Sir Ruubert / Valma Lipo 1640: 4 2.29,7ke 466 €
5 Kiperän Kepponen / Aino Leino 1640: 5 2.31,4ake 2.33,4ke 170 €
6 Christiano Miris / Reetta Hirvonen 1640: 6 2.32,5ake 2.29,1ke 150 €
7 Goldenwild's Night Wind / Tiiamari Pirttijoki 1640: 7 2.21,8ke 562 €
8 Golden Lion / Verna Sankari 1640: 8 2.29,3ake 2.22,1ke 399 €
9 Drömlik Diandra / Pinja Rönni 1640: 9 2.21,7ake 2.28,2ke 180 €
3. ponilähtö klo 12:00 A-Ponit tasoitusajo 1140 m p. 3.05.0 + 20 m/ 3,5 s P. 100 e. (100-50-30-20-10-10)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Niittykorven Rodolfo / Pinja Rönni 1140: 1 3.08,8ly 246 €
2 Rinteelän Heinähattu / Ronja Bährend 1140: 2 3.06,3ly 266 €
3 Aamuyön Halla / Laura Anttila 1140: 3 3.07,5ly 132 €
4 Riinan-Ruusu / Riia Laine 1140: 4 3.11,1ly 307 €
5 Aarteen Noita 1346 SH / Sanni Kirvesoja 1160: 1 3.04,7ly 250 €
6 Symphatil Quinna / Aada Salo 1160: 2 3.13,7aly 3.03,7ly 162 €
7 Serpentine's Wilhelmiina / Kalle Väre 1180: 1 2.58,9ly 250 €
8 Symphatil Omar / Juho Hanhimäki 1180: 2 3.00,4ly 484 €
9 Brandy III / Roosa Vormisto 1180: 3 3.02,5aly 2.58,1ly 899 €
10 Mr Histamiini / Alina Myllymäki 1180: 4 2.59,4ly 694 €
11 Usvaniityn Irina / Veera Kiviranta 1180: 5 3.00,9ly 1 073 €
12 Silkki / Johanna Pirttijoki 1220: 1 3.00,4aly 2.54,3ke 502 €
13 Signhill's Quickie / Milla Ritakallio 1220: 2 2.51,3ake 2.51,5ly 605 €
14 Silver Emil / Sara Virolainen 1220: 3 2.52,5ly 791 €
15 P.K. Purtti / Iida Katajisto 1220: 4 2.51,4ly 403 €
16 Oo Sole Mio / Nina Hänninen 1260: 1 2.47,6ake 2.45,1ly 730 €
4. ponilähtö klo 12:15 B-Ponit Monte ryhmäajo 1640 m Avoin P. 100 e. (100-50-30-20-10-10)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Robbie Wee / Heidi-Maria Marttila 1640: 1 47,3ake 45,8ke 4 729 €
2 Tycho / Eveliina Hietanen 1640: 2 56,0aly m51,5ke 3 526 €
3 Pearl / Veera Ahlqvist 1640: 3 43,9ake 46,3ly 3 379 €
4 Ernst Ravelli / Jonna Kangas 1640: 4 44,8ake 45,5ke 5 818 €
5 Ai.Ka. Awa / Jennifer Pasanen 1640: 5 51,2ake 54,4ke 2 530 €
6 Ekstrands Bärgarn / Maria Kiukas 1640: 6 58,0ake 54,6ke 2 867 €
7 Gemstone Aria 36 RUSS / Siiri Salonen 1640: 7 53,9ake 53,9ke 1 820 €
5. ponilähtö klo 12:30 A-Ponit tasoitusajo 1140 m p. 0 e + 20 m/ 50 e. enintään 200 e P. 100 e. (100-50-30-20-10-10)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Konstilan Cinderella / Julianna Salomaa 1140: 1 3.36,1ly 0 €
2 Ekekullens Ilatraia / Jenny Suomela 1140: 2 0 €
3 Usvaniityn Janna / Nina Hänninen 1160: 1 3.06,5ly 50 €
4 Usvaniityn Jones 305 SH / Tiia Töyrylä 1160: 2 3.24,7ly 20 €
5 Niittykorven Legenda / Aino Salo 1180: 1 3.21,7ly 100 €
6 Savelan Voimamies / Helmi Heikkilä 1220: 1 3.08,3ly 155 €
7 Wild Flash 293 SH / Emma Viitasaari 1220: 2 3.17,2ly 168 €
Veikkauksia!!
|